+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
  • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 909.01
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
  • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
  • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
  • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Cesta časom: História elektrických bicyklov od začiatkov po súčasnosť

Cesta časom: História elektrických bicyklov od začiatkov po súčasnosť

Zaujíma vás, ako sa vyvíjala história elektrických bicyklov? Pozrime sa spoločne na ich cestu od vzniku až po súčasnosť.

História elektrických bicyklov

Elektrické bicykle dnes zohrávajú kľúčovú úlohu vo svete mobility. Či už ide o voľnočasové aktivity, každodennú dopravu alebo dokonca pracovné využitie, elektrické bicykle sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov.

Tento inovatívny dopravný prostriedok si za posledné dve dekády vybudoval pevné postavenie na trhu s bicyklami, kde získal významný podiel.

Prvé kroky vývoja elektrických bicyklov siahajú až do konca 19. storočia, kedy boli v Európe a v USA podané prvé patenty na tieto revolučné dopravné prostriedky.

Vo Francúzsku bola predstavená jedna z prvých inovácií – trojkolesový elektrický bicykel bez pedálov, ovládaný ručným pákovým systémom.

Prvé elektrické bicykle

V USA bol v roku 1895 Ogdenovi Boltonovi Jr. udelený patent na elektrický bicykel s batériou, ktorá bola umiestnená v ráme a motor vo vnútri zadného kolesa.

Postupom času sa objavilo viacero dizajnov elektrických bicyklov, ktoré položili základy pre mnohé súčasné modely.

V roku 1897 Hosea W. Libbey z Bostonu predstavil elektrický bicykel s dvojitým elektromotorom umiestneným v náboji kľukovej súpravy, čo predznamenalo vznik moderných stredových motorov.

Libbey - elektrické bicykle

Od polovice 20. storočia sa elektrické bicykle začali masovo vyrábať, pričom Európa bola lídrom v ich skorom prijatí a výrobe.

V roku 1989 došlo k významnému míľniku s vývojom prvého Pedelec bicykla, ktorý umožnil aktiváciu motora pomocou pedálovania, čím sa odlišil od predchádzajúcich modelov s manuálnym ovládaním motora.

Michael Kutter bol pionierom v oblasti elektrických bicyklov s pedálovou asistenciou a jeho inovácie pomohli formovať smer, ktorým sa uberal vývoj moderných elektrických bicyklov.

Michael Kutts - elektrický bicykel

Koniec 90. rokov priniesol vývoj snímačov krútiaceho momentu a systémov pre kontrolu výkonu, čo ďalej posunulo hranice možností elektrických bicyklov.

Japonská spoločnosť Yamaha bola jednou z prvých, ktorá predstavila prototyp elektrického bicykla s pedálovou asistenciou a výrazne tak prispela k rastu a popularite tejto kategórie.

Elektrické bicykle si získali významné miesto na trhu vďaka technologickému pokroku, environmentálnym výhodám a zmenám v životnom štýle ľudí, ktorí hľadajú zdravšie a udržateľnejšie formy dopravy.

  • Technologický rozvoj neustále posúva hranice možností elektrických bicyklov, čím sa zvyšuje ich atraktivita a funkčnosť.
  • Ekologické aspekty a snaha o zníženie emisií CO2 motivujú ľudí k prechodu na elektrické bicykle.
  • Zmeny v životnom štýle a záujem o zdravší spôsob života prispievajú k rastúcej popularite elektrických bicyklov.

Na trhu je dnes k dispozícii široká paleta značkových elektrických bicyklov, ako sú FIIDO, HIMO, Bezior a Engwe, ktoré ponúkajú kombináciu štýlu, výkonu a ekologickej udržateľnosti. Tieto modely predstavujú špičku v inováciách a dizajne, čím vyhovujú rôznym potrebám a preferenciám užívateľov.

Moderné elektrické bicykle

Záver

História elektrických bicyklov je fascinujúcim príbehom inovácií, ktorý odhaľuje, ako vášeň a vynaliezavosť inžinierov a nadšencov dokázali transformovať spôsob, akým sa pohybujeme. Od prvých experimentálnych modelov koncom 19. storočia až po dnešné sofistikované elektrické bicykle sme svedkami neustáleho vývoja, ktorý nám prináša viac efektívnosť, pohodlie a zábavu pri našich cestách. Vďaka technologickému pokroku a zvyšujúcemu sa záujmu verejnosti o ekologickú a zdravú formu dopravy pokračuje globálna produkcia elektrických bicyklov v raste, a to nielen z estetického hľadiska, ale aj z hľadiska funkčnosti a udržateľnosti. Elektrické bicykle sa stali symbolom modernej mobility, ktorý umožňuje ľuďom po celom svete objavovať nové možnosti a žiť aktívnejší a ekologickejší život.

Zdroj: https://reallygoodebikes.com/blogs/electric-bike-blog/history-of-electric-bikes


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa