+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
 • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 907.01
 • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
 • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
 • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
 • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
 • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Najnovšie oficiálne štatistiky: Ako elektrické bicykle dobývajú svet

Najnovšie oficiálne štatistiky: Ako elektrické bicykle dobývajú svet

V tomto článku sa zameriame na predstavenie najnovších trendov a štatistík týkajúcich sa elektrických bicyklov za rok 2022, ktoré určite zaujmú každého nadšenca pre elektromobilitu.

Pripravte sa na prekvapivé informácie z oblasti elektrických bicyklov.

Elektrické bicykle štatistika 2022

Údaje o trhu s elektrickými bicyklami

Poskytneme vám prehľad o aktuálnej veľkosti trhu s elektrickými bicyklami, aktualizovaný k novembru 2022, vrátane prognózovaného rastu, predajných údajov, najvýznamnejších regionálnych trhov a lídrov v oblasti výroby.

Rozmery trhu s elektrickými bicyklami

Trh s elektrickými bicyklami dosiahol v roku 2021 hodnotu približne 26,24 miliardy EUR a očakáva sa, že do roku 2027 sa hodnota zvýši na 52,51 miliardy EUR, pričom do roku 2030 by mohla dosiahnuť až 114,31 miliardy EUR.

Najvýznamnejšie trhy s elektrickými bicyklami

Ázijsko-pacifická oblasť dominuje ako najväčší trh s elektrickými bicyklami, zatiaľ čo Európa zaznamenáva najrýchlejší rast, najmä v dôsledku rozvoja infraštruktúry pre cyklistiku.

Najlukratívnejší trh pre elektrické bicykle

Počet predaných elektrických bicyklov

V roku 2019 bolo predaných 3,7 milióna elektrických bicyklov, s odhadovaným nárastom na 300 miliónov do roku 2023. Do roku 2024 sa očakáva ročný predaj 10 miliónov kusov, ktorý by do roku 2030 mohol vzrásť až na 17 miliónov.

Najpopulárnejšie značky elektrických bicyklov

Medzi popredné značky na globálnom trhu patria Giant Bicycles, Trek Bikes, Jiangsu Xinri E-Vehicles, a ďalšie. V našom e-shope nájdete tiež kvalitné modely od značiek ako ENGWE, Bezior, HIMO, FIIDO, a SAMEBIKE.

Dostupnosť elektrických bicyklov

Vďaka pokrokom v technológii lítium-iónových batérií, ktoré sú čoraz dostupnejšie a efektívnejšie, sa znižujú aj ceny elektrických bicyklov, čím sa stávajú dostupnejšími pre širšie spektrum zákazníkov.

V našom e-shope ponúkame elektrické bicykle v cenovom rozpätí od 391 € do 2 173 €.

Ziskovosť elektrických bicyklov pre výrobcov

Predaj a výroba elektrických bicyklov predstavujú pre výrobcov ziskovú činnosť, aj keď marže nie sú tak vysoké ako pri iných produktoch. Na každý predaný elektrický bicykel pripadá zvyčajne čistý zisk okolo 10% z predajnej ceny.

Predaj elektrických bicyklov

Používanie a popularita elektrických bicyklov

Analýza poukazuje na rastúcu popularitu elektrických bicyklov v porovnaní s tradičnými bicyklami a inými typmi elektrických vozidiel. Výrazný nárast predaja elektrických bicyklov medzi rokmi 2019 a 2021 o 240% zdôrazňuje zvýšený záujem spotrebiteľov, zatiaľ čo tradičné bicykle zažívali pomalší rast predaja.

Ďalším pozoruhodným javom je, že v roku 2020 predaj elektrických bicyklov dvojnásobne prekonal predaj elektrických automobilov, čo svedčí o ich rastúcej obľube ako dopravného prostriedku.

Cieľová skupina elektrických bicyklov

Elektrické bicykle si získavajú fanúšikov naprieč všetkými vekovými kategóriami, aj keď štatistiky ukazujú, že najaktívnejšími užívateľmi sú ľudia vo vekovej skupine 40 až 70 rokov.

Elektrické bicykle pre každého

Rozšírenosť používania elektrických bicyklov

Štatistiky zdieľaných bicyklových systémov naznačujú preferenciu elektrických bicyklov pred tradičnými. V USA sa viac ako 50 miest už rozhodlo integrovať elektrické bicykle do svojich zdieľaných dopravných systémov, čo podporuje ich popularitu a využívanie.

 • V New Yorku sa elektrické bicykle podieľajú na 35% všetkých jazd zdieľaných systémov, hoci tvoria len 20% vozového parku.
 • Elektrické bicykle sú využívané v priemere 9-krát denne, zatiaľ čo tradičné bicykle len 3,5-krát.
 • Čínsky gigant v oblasti zdieľania bicyklov, Hellobike, uvádza, že ich služba zdieľania elektrických bicyklov je najziskovejšou časťou ich podnikania.

Dôvody používania elektrických bicyklov

Spotrebiteľské prieskumy odhalili, že hlavným motívom kúpy elektrického bicykla je snaha znížiť používanie automobilov. Ďalšími dôvodmi sú zvládanie kopcovitých trás a ekologické hľadisko.

 • Až 59% respondentov uviedlo, že elektrický bicykel preferujú pre kopcovité trasy, kde im uľahčuje jazdu.
 • 44% respondentov považuje elektrický bicykel za ekologickejšiu alternatívu dopravy.
 • Elektrické bicykle sa ukázali ako najrýchlejší spôsob dopravy v niektorých mestských oblastiach, vrátane Manhattanu a centra Londýna.
 • Väčšina jazdcov na elektrických bicykloch vyjadrila vysokú mieru spokojnosti s ich používaním.
Elektrické bicykle do práce

Najčastejšie používané krajiny pre elektrické bicykle

Čína dominuje na svetovom trhu ako krajina s najvyšším počtom používateľov elektrických bicyklov, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na jej obrovskú populáciu a rozsiahlu adopciu elektrickej dopravy. Po Číne nasleduje Nemecko s výrazným počtom používateľov elektrických bicyklov, čím potvrdzuje silnú pozíciu Európy v oblasti elektromobility.

Ostatné európske krajiny ako Španielsko, Dánsko, Francúzsko a Taliansko taktiež vykazujú vysokú mieru adopcie elektrických bicyklov, čo odráža rastúci záujem európskych spotrebiteľov o udržateľné dopravné riešenia.

Elektrické bicykle a životné prostredie

Mnohí jazdci elektrických bicyklov uvádzajú snahu o zníženie závislosti od automobilov a pozitívny prínos k ochrane životného prostredia ako hlavné dôvody pre ich používanie. Elektrické bicykle predstavujú ekologickejšiu alternatívu k tradičným spôsobom dopravy, najmä ak sa energie na ich nabíjanie získava z obnoviteľných zdrojov.

Porovnania ukazujú, že elektrické bicykle majú výrazne nižšiu uhlíkovú stopu v porovnaní s automobilmi a verejnou dopravou, čím prispievajú k zníženiu emisií skleníkových plynov v mestských oblastiach.

Ekologické elektrické bicykle

Znižovanie uhlíkovej stopy pomocou elektrických bicyklov

Štúdie potvrdili, že využívanie elektrických bicyklov môže významne prispieť k zníženiu emisií CO2, najmä v husto obývaných mestských oblastiach. Napríklad, v Portlande, Oregon, by sa mohlo dosiahnuť až 11% zníženie denných emisií uhlíka, ak by sa určitý percentuálny podiel cestovania v meste realizoval na elektrických bicykloch namiesto automobilov.

Elektrické bicykle produkujú pri používaní len zlomok emisií CO2 v porovnaní s automobilmi a verejnou dopravou, čo ich robí atraktívnou voľbou pre udržateľnú mestskú mobilitu.

Bezpečnosť elektrických bicyklov

Porovnanie bezpečnosti elektrických bicyklov a automobilov

Aj keď je počet nehôd zahŕňajúcich automobily vyšší vzhľadom na ich početnosť na cestách, nemôžeme jednoznačne stanoviť, či sú elektrické bicykle bezpečnejšie. S narastajúcim počtom elektrických bicyklov na cestách však rastie aj počet s nimi spojených nehôd.

Zvýšil sa počet zranení spôsobených elektrickými bicyklami, zatiaľ čo počet zranení pri dopravných nehodách automobilov zostáva stabilný alebo sa znížil, čo je čiastočne dôsledkom pandémie COVID-19 a súvisiaceho zníženia automobilovej dopravy.

Porovnanie bezpečnosti elektrických a tradičných bicyklov

Elektrické bicykle sa v porovnaní s tradičnými bicyklami javia ako rovnako bezpečné, hoci môžu dosahovať vyššie rýchlosti. Prieskumy ukazujú, že používatelia elektrických bicyklov sa cítia bezpečnejšie pri jazde v porovnaní s jazdcami na tradičných bicykloch, a to aj napriek potenciálne vyššiemu riziku zranení pri nehodách.

Bezpečnosť elektrických bicyklov

Efektívnosť elektrických bicyklov

Ako efektívne sú elektrické bicykle?

Elektrické bicykle ponúkajú vysokú energetickú účinnosť a sú schopné prekonať značné vzdialenosti na jedno nabitie, čím predstavujú efektívnu alternatívu k tradičným dopravným prostriedkom v mestských oblastiach.

Porovnania ukázali, že elektrické bicykle sú oveľa účinnejšie ako automobily a môžu značne prispieť k zníženiu energetických nárokov a emisií v mestskom prostredí.

Rýchlosť elektrických bicyklov oproti tradičným

Elektrické bicykle dokážu dosahovať vyššie rýchlosti v porovnaní s tradičnými bicyklami, čo znižuje čas strávený na cestách a zvyšuje atraktivitu bicyklovania ako formy každodennej dopravy.

Záver

Trh s elektrickými bicyklami je na vzostupe a predpokladá sa jeho ďalší rast. Elektrické bicykle poskytujú udržateľnú, efektívnu a bezpečnú alternatívu k tradičným spôsobom dopravy, čo prispieva k ich rastúcej popularite medzi spotrebiteľmi. Či už ide o zníženie emisií, zlepšenie mestského prostredia, alebo jednoducho o pohodlnejší a rýchlejší spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B, elektrické bicykle predstavujú sľubnú budúcnosť v oblasti osobnej mobility.

Zdroj: https://theroundup.org/ebike-statistics/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa