+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
  • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 909.01
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
  • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
  • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
  • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Príprava vášho e-bike na novú sezónu: Nevyhnutné kroky

Príprava vášho e-bike na novú sezónu: Nevyhnutné kroky

Jar je konečne tu a spolu s ňou sa blíži obdobie, na ktoré mnohí z vás netrpezlivo čakali – čas vyraziť na prvé jazdy na vašom elektrickom bicykli. Možno ste už tento rok stihli absolvovať niekoľko výjazdov.

Pripravte váš elektrický bicykel na jar

Pred začiatkom sezóny však nesmieme zabudnúť na dôležitú údržbu nášho bicykla. Zaistite si bezproblémové a bezpečné jazdenie tým, že venujete pozornosť správnemu nastaveniu a kontrole vášho elektrického bicykla, aby ste sa vyhli akýmkoľvek technickým problémom alebo poškodeniam.

V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme prehľad esenciálnych úkonov, ktoré by ste mali vykonať, aby bol váš bicykel pripravený na nadchádzajúce dobrodružstvá:

Dôkladne očistite váš elektrický bicykel

Je váš elektrický bicykel po zime uskladnený v garáži a pokrytý prachom? Ak ste ho pred uložením na zimu neumyli, teraz je ten správny čas to napraviť.

Čistenie elektrického bicykla

Pred začiatkom umývania nezabudnite bicykel vypnúť a odpojiť batériu, aby ste zabránili možnému poškodeniu elektroniky. Začnite odstránením hrubých nečistôt vodou a odstráňte zvyšky špiny mäkkou kefou alebo špongiou. Použite špeciálny čistiaci prostriedok na bicykle pre dokonalú čistotu a nakoniec bicykel opláchnite čistou vodou.

Po umytí nechajte bicykel prirodzene uschnúť na vzduchu alebo ho osušte mäkkou handričkou, následne pripojte späť batériu a váš bicykel bude pripravený a žiariaci ako nový.

Upravte a vyčistite hnací mechanizmus

Údržba hnacieho mechanizmu je kritická pre dlhú životnosť a efektívnosť vášho elektrického bicykla. Komponenty ako reťaz, prevodníky a ďalšie súčasti hnacieho systému sú neustále vystavené kontaktu s nečistotami, čo môže viesť k ich predčasnému opotrebeniu.

Pred prvou jazdou v sezóne nezabudnite skontrolovať a vyčistiť:

Reťaz

Pozorne prezrite reťaz, či nie je poškodená, skorodovaná alebo ak nevykazuje iné znaky opotrebenia, ktoré by mohli spôsobiť problémy počas jazdy alebo dokonca viesť k nehode.

Dôkladne ju vyčistite, najlepšie po jej odmontovaní z bicykla.

Na čistenie použite špeciálny čistiaci prostriedok pre reťaze a nezabudnite po čistení reťaz opláchnuť, vysušiť a následne naniesť nové mazivo pre zabezpečenie plynulého chodu a ochranu pred koróziou.

Čistenie reťaze elektrického bicykla

Brzdy

Nezabudnite skontrolovať aj stav brzd vášho elektrického bicykla. Správne fungujúce brzdy sú kľúčom k bezpečnej jazde. Pred ich kontrolou sa uistite, že elektromotor je vypnutý a batéria odpojená.

Pozorne skontrolujte brzdové platničky a kotúče na prípadné známky opotrebenia. Brzdové kotúče a platničky môžete vyčistiť použitím čistiacich prostriedkov určených pre brzdy. Dôležité je zabezpečiť, aby boli brzdy správne nastavené a efektívne spomaľovali bicykel.

Po kontrole a čistení skontrolujte funkčnosť brzd stlačením brzdových páčok a overte, či sa brzdové platničky adekvátne pritláčajú k brzdovým kotúčom. Ak nie je dosahovaný požadovaný efekt, pristúpte k ich nastaveniu.

Prehadzovačky

V priebehu času a používania môže dôjsť k nepresnostiam v nastavení prehadzovačiek, čo môže ovplyvniť plynulosť a efektivitu radenia. Pred začiatkom sezóny je preto dôležité overiť ich správne nastavenie a funkčnosť.

Očistite prehadzovačky od akéhokoľvek nahromadeného prachu a nečistôt a uistite sa, že radenie je presné a hladké. V prípade potreby vykonajte jemné nastavenie pre zabezpečenie optimálnej funkčnosti.

Skontrolujte a dotiahnite všetky skrutky

Pre bezpečnosť a stabilitu bicykla je nevyhnutné, aby boli všetky skrutky a spoje pevne dotiahnuté. Pred prvou jazdou v sezóne preto skontrolujte skrutky na ráme, riadidlách, sedle a ďalších komponentoch bicykla.

Uistite sa, že je batéria plne nabitá

Bez ohľadu na to, či ste počas zimy bicykel používali alebo nie, je dôležité začať sezónu s plne nabitou batériou. Dlhodobé skladovanie môže viesť k čiastočnému vybitiu batérie, preto je pred prvou jazdou potrebné ju plne nabíjať.

Nabíjanie elektrického bicykla

Skontrolujte všetky káble a pripojenia

Vzhľadom na to, že elektrické bicykle sú vybavené viacerými elektronickými komponentmi, je nevyhnutné pred začiatkom sezóny skontrolovať všetky káble a pripojenia. Uistite sa, že káble k displeju, svetlám, motoru a brzdovému systému nie sú poškodené a sú správne pripojené.

Zabezpečte funkčnosť svetiel

Svetlá na vašom elektrickom bicykli sú dôležitým bezpečnostným prvkom, ktorý zabezpečuje vašu viditeľnosť a umožňuje vám vidieť na cestu v noci. Preto je dôležité skontrolovať, či sú všetky svetlá plne funkčné.

Skontrolujte a upravte tlak v pneumatikách

Príliš nízky alebo vysoký tlak v pneumatikách môže negatívne ovplyvniť jazdné vlastnosti bicykla, jeho ovládateľnosť a bezpečnosť. Pred prvou jazdou preto skontrolujte tlak v pneumatikách a upravte ho podľa odporúčaní výrobcu.

Pneumatiky - elektrické bicykle

Záver

Starostlivá príprava a kontrola vášho elektrického bicykla po zimnom období je kľúčová pre zabezpečenie jeho bezproblémového fungovania a vašej bezpečnosti na cestách.

Dúfame, že tento podrobný sprievodca vám poskytol všetky informácie potrebné na to, aby ste mohli bezpečne vyraziť na cesty a užiť si prvé jarné dni na plno.

Ak je váš bicykel pripravený, nechajte sa uniesť kúzlom jarných výletov a objavujte krásy prírody z sedla vášho elektrického bicykla.

Stále nemáte vlastný elektrický bicykel?

Preskúmajte našu najnovšiu ponuku a vyberte si ten pravý model pre vaše dobrodružstvá:

Zdroj: https://rizebikes.com/blogs/blog/10-steps-on-how-to-prepare-your-ebike-for-spring

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa