+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
  • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 912.00
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
  • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
  • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
  • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Povinné zmluvné poistenie (PZP) teraz aj pre elektrokolobežky a segwaye: Čo musíte vedieť

Povinné zmluvné poistenie (PZP) teraz aj pre elektrokolobežky a segwaye: Čo musíte vedieť

V reakcii na rozhodnutie Európskeho parlamentu, ktoré prijalo nové nariadenie, sa od roku 2024 stanú majitelia elektrických kolobežiek a segwayov povinnými uzatvárať povinné zmluvné poistenie. Táto legislatívna zmena predstavuje kľúčový krok v snahe zvýšiť bezpečnosť používateľov týchto moderných dopravných prostriedkov a ochranu verejnosti na cestách a chodníkoch po celej Európe.

Aké sú dôvody za touto legislatívnou zmenou?

Rastúci trend používania elektrických kolobežiek a segwayov v mestských oblastiach priniesol nielen novú formu mobility, ale aj zvýšený počet dopravných nehôd. S prijatím týchto vozidiel ako súčasti každodennej dopravy sa zvýšila potreba regulácie ich používania, aby sa zabezpečila bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. Nehody zahŕňajúce elektrické kolobežky často vedú k vážnym zraneniam a v niektorých prípadoch aj k tragickým úmrtiam, čo zdôrazňuje potrebu adekvátneho poistenia.

Od kedy bude nová regulácia účinná?

S účinnosťou od 1. januára 2024, sa táto nová povinnosť dotkne majiteľov elektrických kolobežiek a segwayov, ktorých zariadenia dosahujú maximálnu rýchlosť nad 25 km/h. Okrem toho, aj majitelia zariadení, ktoré prekročia rýchlosť 14 km/h a súčasne majú hmotnosť viac ako 25 kg, budú musieť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie.

Kde a ako sa môžem poistiť?

Vzhľadom na to, že požiadavka na povinné poistenie je relatívne nová, nie všetky poisťovne aktuálne ponúkajú špecifické produkty pre elektrokolobežky a segway. Tento nedostatok sa však rýchlo mení, a už teraz existujú špecializované platformy ako www.bikeplan.sk, ktoré ponúkajú možnosť uzatvorenia PZP rýchlo a efektívne online.

Aké výhody prináša povinné zmluvné poistenie?

Povinné zmluvné poistenie poskytuje ochranu nielen pre majiteľa vozidla, ale aj pre všetkých účastníkov premávky. V prípade nehody sa zodpovednosť za škody prenesie na poisťovňu, čo môže výrazne zmierniť finančnú záťaž pre vinníka nehody. Krytie zahŕňa materiálnu škodu, zranenia, ako aj ďalšie náklady spojené s nehodou, ako sú dôchodkové a nemocenské poistenie a ušlý zisk.

Máte priateľov alebo rodinu, ktorí vlastnia elektrickú kolobežku alebo segway? Nezabudnite sa s nimi podeliť o tento článok, aby boli informovaní o nadchádzajúcich zmenách a mohli sa na ne včas pripraviť pred rokom 2024.

<

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa