+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
  • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 907.01
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
  • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
  • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
  • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Dôvody, prečo váša elektrická kolobežka má obmedzený dojazd

Dôvody, prečo váša elektrická kolobežka má obmedzený dojazd

Elektrické kolobežky sa tešia rastúcej popularite, čo znamená, že ich používa čoraz viac ľudí každý deň. Správna starostlivosť o tieto zariadenia je však kľúčová pre zachovanie ich optimálneho výkonu a dojazdu. Bežné modely elektrických kolobežiek majú dojazd medzi 20 – 30km, zatiaľ čo niektoré pokročilejšie modely dosahujú až 90 – 100km.

Mnohí užívatelia sa domnievajú, že skrátenie kilometrového výkonu ich elektrickej kolobežky je výsledkom problému s batériou. Avšak, často to môže byť dôsledkom nesprávneho používania, ktoré môže v konečnom dôsledku poškodiť batériu a ovplyvniť požadovaný dojazd kolobežky.

Zanedbanie správnej údržby a používania elektrickej kolobežky môže viesť k zníženiu jej dojazdu a spôsobiť reálne poškodenie batérie. Tento článok vám poskytne cenné informácie o tom, ako sa o váš dopravný prostriedok starať, aby ste si užívali dlhodobú a spoľahlivú službu.

Nesprávna metóda nabíjania

Prvým krokom k dlhovekosti batérie vašej elektrickej kolobežky je správna metóda nabíjania. Častou chybou jazdcov je ponechanie batérie nabíjať sa celú noc, čo vedie k jej prebíjaniu a postupnému ničeniu. Na každej elektrickej kolobežke je uvedená odporúčaná doba nabíjania, ktorá sa môže pohybovať od 8-10 hodín až po krátke intervaly 2-3 hodiny.

Nabíjanie elektrických kolobežiek

Počas horúcich letných dní je dôležité skrátiť dobu nabíjania, najmä u batérií, ktoré sú v prevádzke dlhšie ako dva roky. Nadmerné nabíjanie v týchto podmienkach môže viesť k urýchlenému starnutiu batérie, a v extrémnych prípadoch, dokonca k jej výbuchu. Ideálny spôsob nabíjania spočíva v použití špeciálnej nabíjačky a nabíjaní batérie počas 6 – 8 hodín, keď je vybitá na 60% – 70%, s tým, že v letných mesiacoch by sa nemala nabíjať dlhšie ako 10 hodín. Nezabudnite tiež batériu pravidelne nabíjať každé dva mesiace a udržiavať ju v dobrom stave.

Nesprávne skladovanie

Správne skladovanie elektrickej kolobežky je rovnako dôležité ako správna metóda nabíjania. Kolobežka by mala byť uskladnená na chladnom a suchom mieste, ideálne pri teplote medzi 10 až 25 stupňov Celzia. Vysoké alebo nízke teploty môžu batériu poškodiť a znížiť jej kapacitu.

Skladovanie elektrických kolobežiek

Je dôležité tiež chrániť kolobežku pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením. Predĺžené vystavenie týmto faktorom môže spôsobiť koróziu a poškodenie elektrických súčiastok. V prípade, že kolobežku používate zriedka, je dôležité ju pravidelne kontrolovať a nabíjať, aby sa predišlo úplnému vybitiu batérie, čo by mohlo viesť k jej trvalej škode.

Nadmerne dlhé alebo náročné jazdy

Ďalším faktorom, ktorý môže významne ovplyvniť výkon batérie a dojazd kolobežky, sú dlhé alebo náročné jazdy. Dlhé jazdy bez prestávok alebo jazdy v náročných terénoch ako sú kopce, môžu batériu nadmerne vyťažiť. To vedie k rýchlejšiemu opotrebeniu a zníženiu jej kapacity.

Jazda na elektrickej kolobežke

Je dôležité prispôsobiť jazdný štýl podmienkam a v prípade potreby urobiť prestávky, najmä pri dlhších trasách alebo pri jazde v náročnom teréne. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že batéria nebude nadmerné zaťažená a jej životnosť sa predĺži.

Záver

Zachovanie optimálneho výkonu a dojazdu vašej elektrickej kolobežky závisí od správnej starostlivosti a používania. Dodržiavanie odporúčaní na správne nabíjanie, skladovanie a používanie môže významne predĺžiť životnosť batérie a celkový výkon kolobežky. Pravidelná údržba a vedomosť o týchto aspektoch sú kľúčové pre dlhodobé a bezproblémové používanie vašej elektrickej kolobežky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa