+421 2/222 006 82

Poštovné ZDARMA na všetky objednávky

obchod@doprajsi.sk
  • Elektrický bicykel ENGWE EP-2 PRO 909.01
  • Elektrická kolobežka Kugoo S1-spredu Elektrická kolobežka - KUGOO S1 350W 274.00
  • Nabíjačka na hoverboard Nabíjačka pre všetky typy hoverboardov 24.98
10:00 - 15:00
obchod@doprajsi.sk
+421 2/222 006 82
Máte otázky kontaktujte nás !
  • S nami ušetríte! Dbáme na najlepšie ceny !
  • Doručenie aj do 24 hodín po vytvorení objednávky
  • Široký výber najpopulárnejších značiek
Možnosti platby

Prednosti elektrického skútra v porovnaní s elektrickým bicyklom

Prednosti elektrického skútra v porovnaní s elektrickým bicyklom

Častou otázkou, ktorá rezonuje medzi milovníkmi elektrických vozidiel, je rozlišenie medzi elektrickými skútrami CityCoco a elektrickými bicyklami. Tento článok Vám ponúka jasný pohľad na tieto dva typy elektrických dopravných prostriedkov.

Zdá sa, že princíp ich fungovania je podobný, avšak skrývajú sa medzi nimi významné rozdiely.

Elektrický skúter výhody

V nasledujúcich odsekoch Vám poskytneme detailný prehľad o tom, v čom spočívajú hlavné rozdiely medzi elektrickými skútrami a bicyklami.

1. Bezpečnosť

Keď hovoríme o elektrických skútroch, jednou z ich najväčších predností je bezpečnosť. Vyznačujú sa pevnou konštrukciou, ktorá pri nehode odoláva deformácii a znižuje riziko zranení. Na rozdiel od bicyklov, kde je v prípade bočného nárazu väčšie riziko zranenia kvôli umiestneniu rámu medzi nohami.

Niektoré modely elektrických skútrov sú dokonca vybavené tromi kolesami, čo ešte viac zvyšuje ich stabilitu a bezpečnosť pred pádom.

Sedadlo elektrického skútra je navrhnuté tak, aby poskytovalo maximálne pohodlie bez potreby prehadzovania nôh cez rám, čo je typické pre bicykle. Toto ergonomické sedenie podporuje zdravú polohu chrbtice, čo je pri dlhších jazdách neoceniteľnou výhodou.

2. Kolesá

Široké kolesá elektrických skútrov poskytujú radu benefitov, medzi ktoré patrí:

  • Stabilná a pohodlná jazda v teréne, kde elektrické skútre excelujú vďaka svojej vyspelej konštrukcii.
  • Skvelá trakcia zaručená širokými pneumatikami, nízkym ťažiskom a solídnou hmotnosťou vozidla, čo zabezpečuje krátku brzdnú dráhu a spoľahlivosť aj za mokra.
  • Dokážu prekonať aj náročnejší terén, kde by sa bežný bicykel zasekol.
  • Široké kolesá tiež zabezpečujú lepší prejazd cez nerovnosti, čím prispievajú k plynulej a príjemnej jazde.
Široké kolesa elektrický skúter

3. Výborná trakcia

Elektrické skútre s motorom o výkone 1000W nemajú také rýchle zrýchlenie ako elektrické bicykle, ale pre optimálny výkon je lepšie vyberať modely s minimálne 2000W motorom. Zaujímavosťou je, že aj napriek vyššiemu výkonu, elektrické skútre si poradia s náročným terénom a dokážu ľahko vyjsť strmé kopce.

Na rozdiel od bicyklov, kde je ťažké prepraviť ďalšieho spolujazdca, elektrické skútre sú navrhnuté tak, aby zvládli aj vyššiu hmotnosť. Avšak je dôležité pamätať na maximálnu nosnosť, ktorá môže byť u niektorých modelov až 200kg.

4. Jednoduchosť dizajnu

Lacnejšie elektrické bicykle majú zložitejšiu konštrukciu s ozubenými kolesami a reťazami, ktoré vyžadujú pravidelnú údržbu. Naproti tomu, elektrické skútre CityCoco a drahšie elektrické bicykle využívajú jednoduchší priamy pohon, podobne ako elektrické kolobežky.

Čo sa týka hmotnosti, elektrické bicykle s výkonnejším motorom a batériou môžu dosiahnuť podobnú hmotnosť ako elektrické skútre. Hmotnosť niektorých modelov elektrických skútrov môže byť až 55kg či dokonca 145kg.

Váha elektrický skúter

Elektrické skútre CityCoco sa vyznačujú minimálnou potrebou údržby, kde jedinými spotrebnými časťami sú brzdové doštičky a ložiská. Tieto diely sú odolné a ich výmena je jednoduchá.

5. Cena

Náklady na elektrický bicykel sú v porovnaní so skútrami vyššie, keďže obsahujú viacero pohyblivých a opotrebovateľných častí ako reťaze a ozubené kolieska. Cena elektrických skútrov sa pohybuje v rámci širokého spektra, od 1150€ až do 3690€ za výkonnejšie modely.

Ak plánujete na elektrickom bicykli šliapať, mali by ste zvážiť, že to nebude tak jednoduché kvôli prídavnému váhe motoru a batérie. Priaznivci bicyklov si musia uvedomiť, že elektrický bicykel vyžaduje viac úsilia pri šliapaní ako klasický bicykel.

6. Platforma na nohy

Jednou z výhod elektrických skútrov je tiež ich široká platforma na nohy, ktorá umožňuje pohodlnú prepravu rôznych predmetov, od náhradných batérií až po ťažšie batožiny.

Pohodlná jazda elektrický skúter

Záver

Na záver by sme radi poukázali na niekoľko kľúčových výhod, ktoré ponúkajú elektrické skútre. Voľba medzi pohodlným elektrickým skútrom CityCoco a elektrickým bicyklom necháme na Vás. Dôležité je však vyberať produkty od dôveryhodných predajcov a vyhýbať sa falšovaným značkám.

Zdroj: https://ecoride.com.ua/en/blog/advantages-of-an-electric-bike-over-an-electric-bicycle-cross-country-ability-traction-safety-appearance

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné ZDARMA

Na všetky objednávky

Predĺžená doba na odstúpenie

Možnosť vrátenia do 20 dní

Svetové značky

Široký výber produktov

100% Bezpečný nákup

Dobierka / MasterCard / Visa